Powrót do: Stomatologia

Gdzie we Wrocławiu przyjmuje chirurg stomatolog?


Chirurg stomatolog lub szczękowo-twarzowy wykonuje zabiegi stomatologiczne związane z problemami i chorobami dziąseł, zębów i ust. W niektórych przypadkach problemy te są natury kosmetycznej i wymagają operacji rekonstrukcyjnej lub wymiany zęba. Ta specjalizacja obejmuje specjalistyczne szkolenia z zakresu chirurgii ogólnej, anestezjologii, medycyny ratunkowej, otolaryngologii (ucha, nosa i gardła) oraz chirurgii plastycznej.


Jak przebiega szkolenie


Podczas tego szkolenia specjalista bada miękkie i twarde dolegliwości tkanki kostnej twarzy, szczęki i całej okolicy ust. Rodzaje operacji, które wymagają specjalistycznej wiedzy chirurga stomatologicznego, mogą obejmować zabieg kosmetyczny twarzy lub rekonstrukcyjny, uraz twarzy, korektę deformacji szkieletu, chirurgię stawowo-żuchwową (TMJ), leczenie raka jamy ustnej oraz operacje głowy, szyi i czaszki. Lekarz rodzinny lub dentysta ogólny może skierować pacjenta do lekarza.

Stomatolog_Dentaline_Wroc__aw


Różnica między stomatologiem a chirurgiem stomatologicznym


Chirurg stomatolog, na przykład z miasta Wrocław może wykonywać bardziej złożone zabiegi niż dentysta, który posiada jedynie doktorat z stomatologii medycznej. Ten rodzaj chirurga ma wiedzę, narzędzia i sprzęt do obsługi bardziej zaawansowanych przypadków i problemów ze zdrowiem stomatologicznym.


Chirurg i jego personel są często lepiej wyposażeni niż stomatolodzy, aby znieczulić pacjenta w znieczuleniu ogólnym przez dłuższy okres czasu, ze względu na trening i zaawansowany sprzęt medyczny. Najprawdopodobniej nie będziesz musiał regularnie odwiedzać chirurga stomatologicznego. Prawdopodobnie zaleci Ci  on regularne kontrole u dentysty rodzinnego.

Dentysta_Wroc__aw_Dentaline


Kto usuwa zęby mądrości?


Chirurg stomatolog często usuwa uszkodzone zęby mądrości lub trzecie zęby trzonowe. Zęby te często pojawiają się w okresie dojrzewania lub wczesnej dorosłości. W wielu przypadkach nie mieszczą się one w przestrzeni za tylnymi zębami trzonowymi i zostają uderzone lub źle wyrównane za powierzchnią linii dziąseł. Kiedy tak się dzieje, pojawia się zaczerwienienie, podrażnienie i ból.


W nieleczonym może rozwinąć się infekcja, jak również mogą powstawać torbiele lub nowotwory, które będą miały wpływ na dziąsła i otaczające zęby. Usunięcie takiego zęba jest konieczne i często wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w gabinecie stomatologicznym.


Niewłaściwa budowa szczęki, zaburzenia skroniowo-żuchwowe i uszkodzenia spowodowane wypadkiem lub urazem mogą wymagać rozległej operacji przez wyszkolonego chirurga ortopedycznego i zespół chirurgiczny. Restrukturyzacja żuchwy i korekcja szczęki pomogą wyrównać kości twarzoczaszki i stawy i przywrócić obszar do normalnej pozycji.

Chirurg stomatolog w mieście Wrocław przyjmuje w gabinecie Dentaline, więcej przeczytasz na stronie: http://dentaline-wroclaw.pl/chirurg-stomatolog-bielany-wroclawskie
KOMENTARZE:

Brak komentarzy