Powrót do: Apteki

Herbata zielona i skutki jej picia


Każda z odmian herbaty zielonej różni się nie tylko sposobem wytwarzania ale też właściwościami jakie posiada. Każda z nich posiada swój rytuał parzenia i podawania. Warto pamiętać, że zielona herbata ma wiele dobroczynnych właściwości jednak picie jej w nadmiarze może zaszkodzić naszemu organizmowi.

Negatywne właściwości zielonej herbaty

Do tych negatywnych skutków picia zaliczamy:
- anemię,
- ma zły wpływ na rozwój płodu, dlatego kobiety w ciąży powinny zrezygnować z jej picia,
- w nadmiarze powoduje problemy żołądkowe,
- wchodzi w niekorzystne interakcje ze stosowanymi lekami,
- wypłukuje wapń, przez co przyczynia się do powstania osteoporozy,
- nadmiar może doprowadzić do wystąpienia bezsenności, biegunki, zgagi ale też nierównego rytmu serca,
- powoduje osadzanie się kamienia nazębnego.

Pamiętać należy, że dozwolone i zdrowotne jest wypicie 2 lub 3 filiżanek dziennie zielonej herbaty w przeciwnym razie mogą wystąpić powyższe skutki uboczne. Jeżeli będziemy w sposób rozważny pić zieloną herbatę to będziemy mogli się cieszyć z jej zdrowotnych właściwości i nawet nie przyjdą nam do głowy skutki uboczne wynikające z nadmiaru tego naparu w organizmie.

Zielona herbata wpływ na sen

Herbata zielona nie powinna być wypija bezpośrednio przed pójściem spać, jeśli jednak tak się zdarzy należy pamiętać o przygotowaniu naparu w sposób odpowiedni. Napar powinien być parzony dłużej niż 3 minuty, krótsze parzenie spowoduje, że będziemy bardziej pobudzeni, a tego raczej nie chcemy. Dłuższe parzenie ma działanie odprężające, relaksacyjne oraz uspokajające, a co za tym idzie będziemy mieli lepszy sen.

Picie zielonej herbaty - przykładowe zalety

Picie zielonej herbaty przed snem ma także parę zalet poza działaniem odchudzającym, zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie, przyczynia się do pozbycia nadmiaru stresu, napadów lękowych, a co za tym idzie na drugi dzień będziemy bardziej skoncentrowani, będziemy szybciej działać i przyswajać nową wiedzę.
Podsumowując jeśli będziemy pamiętać o paru istotnych rzeczach w przygotowywaniu zielonej herbaty będziemy mogli cieszyć się nie tylko jej charakterystycznym smakiem, ale tez będziemy mogli korzystać z jej właściwości prozdrowotnych.

O pozytywnych aspektach picia zielonej herbaty przeczytasz tu: https://strefamocy.pl/pl/blog/suplementacja/zielona-herbata-dobra-na-wszystko
KOMENTARZE:

Brak komentarzy