Powrót do: Kosmetoologia

Radiofrekwencja mikroigłowa wielopoziomowa odnowa skóry


Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg stanowiący połączenie dwóch technologii powszechnie wykorzystywanych w salonach medycyny estetycznej. Są to fale radiowe oraz mezoterapia mikroigłowa. Dzięki połączeniu tych dwóch metoda RF mikroigłowy może oddziaływać na skórę zarówno na jej powierzchni, jak i w głębokich warstwach skóry właściwej. Połączenie niewielkich uszkodzeń termicznych oraz mechanicznych pozwala uzyskać efekt głębokiej stymulacji, co wspomaga między innymi produkcję kolagenu.


Dla kogo jest przeznaczony zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?


Jest wiele problemów skórnych, na które mogą pomóc mikroigły sprzęt ten znakomicie nadaje się m.in. do walki z efektami starzenia się skóry. Przywraca on skórze jędrność oraz wspomaga redukcję zmarszczek. RF mikroigłowy jest też znakomitym narzędziem do walki z niedoskonałościami skóry, takimi jak blizny, rozstępy czy przebarwienia.


Może również pomóc osobom borykającym się z problemem nadmiernej potliwości. Niestety zabieg ten nie jest przeznaczony dla każdego. Kategorycznym przeciwwskazaniem jest posiadanie rozrusznika serca, pompy insulinowej czy wszczepionych implantów. Zabieg odradza się również osobom chorym na nowotwory, choroby układy krążenia czy autoimmunologiczne. Przed pierwszym zabiegiem należy dokładnie omówić ze pacjentem jego stan zdrowia, aby ustalić czy może on zostać wykonany czy nie.

rf_mikroiglowy


Kilka słów o samym zabiegu


RF mikroigłowy, jeśli nie występują przeciwwskazania do jego wykonania, jest całkowicie bezpieczny. Praktycznie nie ma ryzyka poparzenia pacjenta czy wywołania na jego skórze trwałych przebarwień. Jedynym poważniejszym skutkiem ubocznym może być utrzymująca się kilka dni opuchlizna. Zabieg radiofrekwencji trwa mniej więcej godzinę.

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanego efektu zależy od stanu skóry pacjenta. Zazwyczaj są to 3-4 zabiegi, które wykonuje się w odstępie mniej więcej miesiąca. Po zakończeniu zabiegów wskazane jest wykonywanie zabiegu przypominającego, raz na 3 miesiące do pół roku. Zabieg można przeprowadzić stosując nieizolowane lub izolowane mikroigły sprzęt do niego przeznaczony posiada specjalne głowice o zróżnicowanej ilości takich igieł (24 do nawet 81)


Urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej.


Sprzęt do radiofrekwencji nie jest tani, może kosztować nawet 30000 zł. Dlatego pamiętajmy wybierając mikroigły sprzęt powinien być najwyższe jakości, aby służył długo i bezawaryjnie. Im lepsze materiały zastosowane do produkcji tym bardziej trwałe i wygodne w użytkowaniu będzie urządzenie. Ważnym jest aby RF mikroigłowy przeprowadzany był na urządzeniach posiadających ważne certyfikaty. Jest to bowiem gwarancja bezpieczeństwa. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy