Powrót do: Kosmetoologia

Przydatne akcesoria do paznokci


Zadbane dłonie i stopy są prawdziwą ozdobną każdej kobiety. Zarówno domowe (amatorskie), jak również profesjonalne wykonanie zabiegów kosmetycznych na dłoniach i paznokciach (manicure) oraz stopach (pedicure), wymaga wykorzystania dobrej jakości akcesoriów do manicure i pedicure.


Należy pamiętać, że właściwie wykonany manicure i pedicure, nie ogranicza się jedynie do pomalowania płytki paznokci barwnym lakierem. Zabiegi te łączą kompleksowa pielęgnacje dłoni i stóp (np. zabieg parafinowania dłoni, usunięcie zrogowaciałego naskórka pięt) z nadaniem pięknego wyglądu paznokciom.


Akcesoria do manicure i ich rodzaje


Obecnie na ryku kosmetycznym dostępna jest bogata oferta akcesoriów do manicure (zobacz). Można je podzielić na następujące grupy: akcesoria do oczyszczania płytki paznokci (waciki, zmywacze, szczoteczki), akcesoria do przygotowania płytki paznokcia do dalszych zabiegów (frezarki, pilniki, polerki, paznokcie, cążki, radełka, patyczki), akcesoria do malowania płytki paznokcia (pędzelki, tipsy, szablony, lakiery), akcesoria pomocnicze (poduszeczki pod dłonie, miseczki, kieliszki, lampy UV, rękawiczki, maseczki ochronne).

Wysokiej jakości akcesoria do manicure można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w sprzedaży internetowej. Na rynku dostępne są również całe zestawy akcesoriów do manicure, w przystępnych cenach.


Rodzaje akcesoriów do pedicure


Wiele z akcesoriów do manicure jest również wykorzystywanych do pedicure (np. pilnik, nożyczki, waciki, zmywacze, szczoteczki, pędzelki, lakiery). Na rynku dostępna jest również bogata oferta akcesoriów do pedicure, wśród których znajdziemy m.in.: separatory do palców, tarki i pilniki do pięt, cążki do wrastających paznokci oraz podnóżki i masażery do stóp.


Zasady higieniczne przy korzystaniu z akcesoriów do manicure i pedicure


Z uwagi na bezpośredni kontakt ze skórą, należy pamiętać o zachowaniu najwyższych standardów higienicznych, w odniesieniu do akcesoriów stosowanych do manicure i pedicure. Wszystkie narzędzia wykonane ze stali chirurgicznej należy dezynfekować w autoklawie. Blaty, podnóżki, miseczki, masażery do stóp należy odkażać przy pomocy specjalistycznych płynów dezynfekujących.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy