Powrót do: Apteki

Kreatyna co warto wiedzieć


Wielu sportowców zaczynających swoją karierę amatorską bądź zawodową w pewnym momencie zetknie się z kreatyną. Jak wiadomo jest to jeden z najpopularniejszych suplementów dostępnych na rynku. Od lat uchodzi za najlepiej przebadaną substancję w branży suplementów i korzystają z niego praktycznie wszyscy, zarówno profesjonaliści jak i osoby trenujące rekreacyjnie. Jeżeli do tej pory unikałeś suplementów bądź nie miałeś z nimi konkretnej styczności, to warto postawić właśnie na kreatynę aby zmaksymalizować swoje efekty na treningu i nie tylko.


Kilka słów o kreatynie


Jak już zostało wspomniane na początku tego tekstu, to kreatyna uchodzi za najbezpieczniejszy suplement. Jest to suplement dla sportowców, który został najczęściej oraz najdogłębniej przebadany spośród wszelkich suplementów na rynku. Dzięki temu jego spożycie nie niesie za sobą praktycznie żadnych negatywnych konsekwencji.


Warto pamiętać, że gdy już zdecydujemy się na suplementację kreatyny, to powinniśmy spożywać jej około 5 gramów dziennie. Dzięki temu już po około 14-dniach uzyskamy pełne nasycenie kreatyną, co pozwoli nam osiągnąć wyczekiwane efekty po jej spożyciu. Natomiast same efekty suplementacji kreatyną mogą być naprawdę duże, a sportowcy najczęściej odczuwają zwiększoną siłę na treningu oraz polepszoną regenerację.


Jaka kreatyna najlepsza?


Dobra kreatyna (sprawdź) wyróżnia się przede wszystkim wysoką jej zawartością w składzie. Warto zaznaczyć, że na rynku znajdziemy sporo odmian kreatyny. Za najpopularniejszą wersję tego suplementu uchodzi zwykły monohydrat kreatyny. Można powiedzieć, że jest to najbardziej czysta forma kreatyny i jest zalecana dla osób, które do tej pory nie spożywały kreatyny bądź chcą zaopatrzyć się w najbardziej optymalną opcję pod względem ceny i jakości.


Na rynku istnieje jednak jeszcze jedna wersja kreatyny, a więc jabłczan kreatyny, który również jest popularny. Tę formę kreatyny poleca się przede wszystkim osobom, które już wcześniej spożywały ten suplement i chcą ponownie zacząć go stosować. Dzięki temu może on lepiej zadziałać, aniżeli kreatyna w formie zwykłego monohydratu. Wszelkie formy kreatyny, zarówno monohydrat jak i jabłczan można znaleźć w internetowym sklepie z suplementami.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy