Powrót do: Stomatologia

popularne obecnie projekty domów jednorodzinnych


Coraz więcej osób chce zrealizować marzenie o własnym domu. Stajemy wtedy przed szeregiem wyzwań, z których jednym jest wybranie odpowiedniego dla nas projektu. Na rynku jest wiele firm proponujących gotowe projekty domów jednorodzinnych, przez co wybór jest ogromny.Jednak musi to być decyzja bardzo przemyślana, dostosowana do naszych możliwości finansowych.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu jednorodzinnego?

Podstawowy problem to rozmiar budynku. Musi być dostosowany do rozmiarów działki, spełniać wymagania miejscowego planu zagospodarowania lub decyzji o warunkach zabudowy, ale przede wszystkim musi być dostosowany do naszych potrzeb. Zastanówmy się, czy małej rodzinie potrzebny jest duży dom? 

 

Domy jednorodzinne mogą być parterowe albo mieć piętro czy poddasze. I to właśnie kolejny problem, nad którym musimy się pochylić. Czy chcemy mieć w domu schody i czy w przyszłości nie będą stanowiły one dla nas problemu?

 

Kolejna sprawa to architektura. Przeglądając projekty domów jednorodzinnych pierwsze, na co zwracamy uwagę, co się nam najpierw rzuca w oczy, to wygląd elewacji. Możemy wybrać to, co nam się najbardziej podoba, pamiętajmy jednak, że im bardziej skomplikowana architektura, tym większe koszty wykonania.

 

Ile kosztuje projekt domu jednorodzinnego?

Jak zwykle w takich sytuacjach cena jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od stopnia skomplikowania projektu i wielkości budynku. Możemy znaleźć domy jednorodzinne, których cena projektu wynosi niewiele ponad 2 tysiące złotych.

 

Jednak wraz ze stopniem skomplikowania koszt projektu rośnie często do 6 tysięcy, a nawet więcej. Często wyższa cena projektu wiąże się ze wzrostem ceny wykonania takiego przedsięwzięcia, postawienie takiego domu jest droższe.

 

Pamiętajmy o tym, że sam projekt nie wystarczy, żeby wystąpić o pozwolenie na budowę. Musimy jeszcze posiadać aktualne mapy oraz dokonać tak zwanej adaptacji projektu do działki. Prace takie wykonane muszą być przez osobę uprawnioną, dlatego warto zlecić to firmie projektowej. Niestety należy wtedy do kosztów doliczyć kwotę takiej usługi, która często jest powieleniem kosztu zakupu gotowego projektu domu.

 

Gotowe projekty domów jednorodzinnych znajdziesz na stronie: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-jednorodzinnego/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy