Powrót do: Dzieci

Hulajnogi elektryczne sprawny i ekologiczny środek transportu


Korki to zmora większości mieszkańców dużych miast. Wąskie ulice nie są bowiem przystosowane do tak dużego natężenia ruchu kołowego z jakim mamy obecnie do czynienia. Kolejny ogromny problem, szczególnie w centrach miast, to notoryczny brak miejsc do parkowania lub horrendalnie wysoki stawki w strefach płatnego parkowania. Rozwiązaniem obu tych problemów może być hulajnoga elektryczna.


Czy warto przesiąść się na hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi elektryczne to rozbudowana i nieco zmodyfikowana wersja znanej nam z dzieciństwa zabawki. Współczesna hulajnoga ma jednak z zabawką niewiele wspólnego. Wyposażona w silnik elektryczny może bowiem rozwijać prędkość do 25 km/h co czyni z niej doskonały środek transportu.

Hulajnoga elektryczna jest niewielka, co sprawi, że po pierwsze nie utknie w korku, a pod drugie nie spędzimy wieczności poszukując miejsca na jej zaparkowanie. Hulajnogi elektryczne nadają się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bardzo łatwo jest nauczyć się ich obsługi, a sama jazda, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności, jest bezpieczna i komfortowa. Co ważne aby poruszać się hulajnogą elektryczną nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia.

Ekologiczna alternatywa dla samochodu?

W dobie gigantycznych problemów ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza hulajnoga elektryczna stanowi ekologiczną alternatywę dla innych środków transportu. Wykorzystuje co prawda prąd, który w Polsce nadal w większości pochodzi z elektrowni węglowych, jednak jego zużycie jest na tyle niewielkie, że nadal możemy ją uznawać za rozwiązanie ekologiczne.

Hulajnoga elektryczna, w zależności od modelu, może różnie kosztować. Na szczęście  w wielu dużych miastach istnieje obecnie możliwość ich wypożyczania.

Dla dorosłych i dla dzieci

Nie tylko my możemy korzystać z hulajnogi elektrycznej jako środka transportu. Na rynku dostępne są również hulajnogi elektryczne dedykowane dla dzieci.

Są one mniejsze, mają niższą maksymalną prędkość, a dodatkowo można je wyposażyć w lokalizatory oraz zabezpieczenia antykradzieżowe. Dzięki takiej hulajnodze nasze dziecko zyska nie tylko wygodny środek transportu, ale i pretekst żeby wyjść na dwór.

Zobacz gdzie kupić e-hulajnogi w mieście Wałbrzych: https://livesports.com.pl/hulajnogi-elektryczne-walbrzych
KOMENTARZE:

Brak komentarzy