Powrót do: Wyposażenie

Kwarcyt brazylijski idealny do wykończenia wnętrza


Kwarcyt Brazylijski to naturalny kamień wydobywany właśnie w Brazylii na obszarze terenów górzystych. Jest skałą metamorficzną, czyli odmianą piaskowca podłączanego z kwarcem, dzięki temu zyskuje unikalną strukturę i różne odcienie kolorystyczne. Począwszy od kolorów białych i écru, po odcienie beżów i złota, zieleni oraz ciemnej szarości.

 Kwarcyt - cechy charakterystyczne

Jego charakterystyczna struktura i wzorzyste refleksy idealnie nadają się praktycznie do każdego wnętrza. Szczególnie tych nowoczesnych. Jest materiałem twardszym nawet od granitu, odpornym na ścieranie.

Może posłużyć jako blat kuchenny, schody, a nawet wykończenie łazienki (posiada właściwości antypoślizgowe) Sprzedawany jest w dużych arkuszach o grubości koło 2 cm, co ułatwia pracę z tym materiałem i może być przycinany wedle uznania klienta. 

Efekt "light lux" w Twoim wnętrzu 

Oprócz tego, że Kwarcyt Brazylijski jest surowcem wysoce dekoracyjnym i twardym, zapewnia on również wykończenie z efektem "light lux" czyli kryształowej powierzchni z wysokim połyskiem. Efekt ten dodaje wnętrzom luksusu i wytworności, pożądany w stylu Glamour.

Może być to rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Światło odbite od kwarcytu, optycznie poszerzy przestrzeń i podniesie komfort użytkowanej danego pomieszczenia.  Aby uzyskać tak efekt, należy pamiętać o dobrym oświetleniu w samym pomieszczeniu, jak i również o dobrym oświetleniu kwarcytu.

Arkusz kwarcytu jedyny w swoim rodzaju

Wybierając Kwarcyt pamiętajmy, o tym, że kamienie naturalne powstają wskutek skomplikowanych procesów zachodzących pod powierzchnią ziemi. Na przestrzeni tysięcy lat. Dwa arkusze kwarcytu, nigdy nie będą takie same. Mogą być do siebie jedynie podobne. Biorąc pod uwagę różnorodność odcieni kolorystycznych i wzorów, każdy klient ma możliwość wybrać coś dla siebie.

Przed zakupem dobrym pomysłem będzie udanie się do salonu i obejrzenie aktualnie dostępnego asortymentu. Pozwoli to spersonalizować zakup  pod danych projekt kuchni czy łazienki.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy