Powrót do: Dzieci

Termoopakowanie na butelki przydatnym gadżetem


Jeżeli jesteś rodzicem małego dziecka karmionego przede wszystkim butelką, to z pewnością nie raz zastanawiałaś się, w jaki sposób zorganizować kwestię karmienia w przypadku przebywania na zewnątrz z dala od domu. Nie zawsze będziesz mieć dostęp do miejsc, w których będzie istniała możliwość podgrzania wody wykorzystywanej do przygotowania mleka dla dziecka. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Termoopakowanie na butelki - niezbędny gadżet czy rzecz warta rozważenia?

Przygotowanie dziecku mleka modyfikowanego poza domem może być problematyczne. W końcu woda wykorzystywana do przygotowania mleka powinna mieć odpowiednią temperaturę, a przede wszystkim nie powinna być zbyt zimna. Niestety nie zawsze będziesz przygotowywać mleko w miejscu, w którym będziesz mieć możliwość podgrzania wody. Na szczęście istnieją sposoby, żeby sobie z tym poradzić.

O ile konieczność przygotowania mleka poza domem zachodzi w miesiącach letnich, kiedy na dworze jest ciepło, to nie jest to jakimś dużym problemem. Bez większego zastanowienia można przygotować mleko z wykorzystaniem wody zabranej w tym celu z domu i transportowanej nawet w zwykłej butelce. Nawet jeśli temperatura wody nie będzie idealna do przygotowania mleka, to będzie ona akceptowalna i dziecko bez większego problemu wypije tak przygotowane mleko.

Dlaczego warto?

Sytuacja komplikuje się w przypadku, gdy konieczność przygotowania mleka poza domem zachodzi w miesiącach zimowych, kiedy temperatura na dworze jest niska lub nawet minusowa. W takiej sytuacji nie wystarczy, że zabierzemy z domu wodę. Zanim nadejdzie moment przygotowania mleka dla dziecka, to temperatura wody spadnie i taka woda będzie zbyt zimna, żeby wykorzystać ją do zrobienia mleka, którym nakarmimy dziecko.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi termoopakowanie na butelki (zobacz). To niewielki i niedrogi przedmiot, który może nam pomóc w takiej sytuacji. Termoopakowanie pozwala na utrzymanie temperatury napoju w butelce przechowywanej wewnątrz nawet przez kilka godzin. Wystarczy, że nalejemy do butelki ciepłej wody i włożymy butelkę do termoopakowania.

Gdy nadejdzie moment przygotowywania mleka dla dziecka po prostu wystarczy wyjąć butelkę. Temperatura wody nadal będzie odpowiednia, nawet gdy temperatura na zewnątrz będzie wynosić kilka stopni poniżej zera. Jeśli planujemy dłuższe wycieczki z dzieckiem w miesiącach zimowych, to termoopakowanie do butelki powinno być niezbędnym elementem wyprawki dla dziecka.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy