Powrót do: Dzieci

Dlaczego fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy


Jazda samochodem zawsze wiąże się z ryzykiem stłuczki lub wypadku nawet nie z naszej winy. Kiedy przychodzi nam na świat, chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo w każdym aspekcie życia również w trakcie jazdy. Na rynku jest całkiem duża gama produktów, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa najmłodszych na drogach. Jednym z takich produktów jest fotelik samochodowy do jazdy tyłem.

Fotelik RWF - czym się charakteryzują?

Przeważnie niemowlę wozi się tyłem do kierunku jazdy w fotelikach kołyskach, jednak kupując fotelik dla trochę większego dziecka, kupujemy w większości fotelik do jazdy przodem. Czy jednak jest to bardziej bezpieczne rozwiązanie niż jazda tyłem? Statystyka i testy zderzeniowe nie mają wątpliwości. Foteliki do jazdy tyłem do kierunku jazdy dostały wyższą ocenę bezpieczeństwa niż ich odpowiedniki do jazdy przodem. A dlaczego się tak dzieje?

Dzieci są delikatniejsze od dorosłych. Ich głowa jest większa oraz cięższa w porównaniu z resztą ciała. Przy zderzeniu czołowym, które statystycznie częściej się zdarza na polskich drogach, to właśnie głowa, mięśnie dziecka, a także kręgi szyjne są najbardziej narażone na uszkodzenia. Może się to wiązać z trwałym kalectwem lub nawet śmiercią dziecka.

Specjaliści zalecają, aby w ten sposób podróżowały dzieci nawet do szóstego roku życia. W porównaniu z dorosłymi dziecko ma inną budowę ciała. Ich organizm cały czas się rozwija także układ szkieletowy i mięśniowy. W razie wystąpienia kolizji lub wypadku oddziałują na nie różne siły, na które dziecko będzie reagowało inaczej niż dorosły.

Dlaczego postawić na fotelik do jazdy tyłem?


Dlaczego jednak foteliki samochodowe do jazdy przodem nadal są popularniejsze niż ich bezpieczniejsze odpowiedniki do jazdy tyłem? Możemy zrozumieć, że rodzice lubią mieć swoje pociechy w zasięgu wzroku, jednak gdy argumentują, że w foteliku do jazdy tyłem nie widzą swoich pociech ekspert radzi umieszczenie lusterek, aby je widzieć.

Tak samo, jak argument, że dziecko widzi mniej przy takim sposobie jazdy co przekłada się na to, że jest bardziej marudne i płaczliwe. Specjaliści mówią wspólnie, zależy to od modelu fotelika, który w ofercie BeSafe można dobrać do swoich potrzeb nie martwiąc się już bezpieczeństwem swojego dziecka.

Więcej o fotelikach samochodowych tyłem do kierunku jazdy przeczytasz tu: www.besafe.com.pl/news/watpliwosci-dotycz%C4%85ce-fotelikow-montowanych-tylem
KOMENTARZE:

Brak komentarzy