Powrót do: Stomatologia

Czym zajmuje sie periodontolog?


Wielu z nas stomatologię uznaje za dziedzinę medycyny, która sprowadza się przede wszystkim do leczenia czy też usuwania zębów, jak również i wstawiania implantów. To prawda, ale nie zapomnijmy, że z dziedziną tą wiążą się również inne zabiegi nie tylko profilaktyczne, ale i lecznicze.


Czym jest stomatologia estetyczna


Ponadto weźmy też pod uwagę stomatologię estetyczną, a więc nic innego jak choćby wybielanie zębów czy też ich prostowanie przy wykorzystaniu do tego specjalistycznych aparatów. Na pewno większość nie wie, czym zajmuje się też periodontolog. Wrocław to jedno z miast, gdzie ze znalezieniem takiego specjalisty większego problemu mieć nie będziemy. Z jakim problemem należy udać się więc do periodontologa?


Choroby przyzębia


Jeśli mielibyśmy w jakiś najprostszy sposób wyjaśnić zakres jego usług, odpowiedzielibyśmy, że periodontolog we Wrocławiu, choć oczywiście dotyczy to również każdego innego miasta w naszym kraju, zajmuje się rozwiązywaniem problemów związanych z chorobami przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.


W związku z tym o wizycie w takim gabinecie pomyśleć trzeba przede wszystkim wtedy, kiedy macie nieświeży oddech, zauważyliście krwawienie z dziąseł czy też odczuwacie dyskomfort przy spożywaniu gorących lub zimnych posiłków. Wówczas bardzo prawdopodobne jest, że doby periodontolog będzie wiedział, jak Wam pomóc.


Problemy z przyzębiem


Dodajmy od razu, że większość problemów z przyzębiem związana jest z nieodpowiednią higieną jamy ustnej. W związku z tym, na pewno zmienić będzie trzeba nawyki w jej pielęgnacji. W innym wypadku problemy mogą nawracać.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy