Powrót do: Kosmetoologia

Kosmetyki hipoalergiczne


Jeżeli mamy podrażnioną i skłonną skórę do alergii warto wtedy sięgać po kosmetyki hipoalergiczne, które specjalnie pielęgnują twoją cerę. Przeznaczone są one do cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Kosmetyki hipoalergiczne posiadają w szczególności właściwości łagodzące w leczeniu. Należy pamiętam, że kosmetyki hipoalergiczne nie są kosmetykami naturalnym oraz lekami. 


Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Kosmetyki hipoalergiczne występują pod postacią kremów do pielęgnacji skóry, ale także jako kosmetyki kolorowe - czyli po prostu do makijażu. Wszystko zależy od tego, z czym mamy problem. Jeżeli mamy do czynienia z skórą powiek, wówczas powinnyśmy sięgać po tusze i kremy pod oczy hipoalergiczne. Natomiast z pękającymi wargami spokojnie poradzi sobie hipoalergiczna pomadka, a balsam dla alergików przeznaczony jest dla skóry delikatnej oraz suchej. Najczęściej uczulające kosmetyki to do makijażu oczu oraz lakiery do paznokci. 


Zadaniem kosmetyków hipoalergicznych jest proste, nie mogą podrażniać skóry oraz jej wysuszać. Jeżeli kosmetyk taki ma właściwości, aby na przykład wygładzić zmarszczki oraz redukcje sebum to również produkt hipoalergiczny będzie łagodzić cerę oraz odbuduje barierę lipidową - czyli tak zwaną warstwę ochronną skóry.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków hipoalergicznych?

W szczególności oprócz kierowania się samą nazwą produktu, również ważne jest, aby samemu rozpoznać składniki na przykład uczulające. Przed zakupem konieczne jest, aby sprawdzić skład i ocenić dany produkt, czy aby na pewno hasło "kosmetyk hipoalergiczny" nie jest tylko chwytem marketingowym.


Których składników nie ma w kosmetykach hipoalergicznych?

Produkt hipoalergiczny powinien być "wolny" od składników, które uczulają i podrażniają wrażliwą skórę. Powinny być pozbawione one barwników, substancji zapachowych, alkoholu, alergenów oraz konserwantów. Jeżeli jakikolwiek składnik znajdziesz w  produkcie hipoalergicznym możliwe, że mamy do czynienia z kłamstwem. Dlatego najbezpieczniej kupować kosmetyki hipoalergiczne w aptekach oraz w specjalnych sklepach z produktami hipoalergicznymi.

Źródło wiedzy: Sklep.Fryzaw.pl


KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Endermologia w Krakowie (2018-04-18)